NIECODZIENNY DZIEŃ KOBIET W SZPITALU

Makijaż, stylizacja paznokci, konsultacje z fryzjerkami, kosmetyczne zabiegi na twarz i dłonie, tajniki pielęgnacji skóry, kwiaty, upominki i poczęstunek – a to wszystko w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

W czwartek 8 marca każda pacjentka oddziału onkologii i nie tylko, mogła poczuć się wyjątkowo i na nowo odkryć swoje piękno, a wszystko dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Sanitas, szczególnie paniom Marcie Rygiel- Drozd, Annie Nowakowskiej, Magdalenie Malisz i Dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Razem postanowili zrobić Paniom niecodzienny prezent z okazji Dnia Kobiet i zaprosili prawdziwych specjalistów od kobiecego piękna. Zawodowe makijażystki i kosmetyczki pomogły pokonać i ukryć widoczne skutki uboczne leczenia przeciwnowotworowego, umilając czas pacjentkom rozmową i dobrym słowem. W ruch poszły nożyczki, lakiery, cienie i podkłady, a wszystko po to, aby na twarzach chorych kobiet pojawił się uśmiech. Dla niektórych, były to zabiegi, na które nie mogą sobie pozwolić poza szpitalnym łóżkiem. Każda pacjentka otrzymała upominki. Otwarcia dokonała pani Prezes Fundacji Anna Nowakowska wraz z kierownikiem Działu Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej Maciejem Kamińskim i kierownikiem Oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu dr Kamilem Kuciem.

Panowie złożyli wszystkim obecnym Paniom najserdeczniejsze życzenia i obdarowali kwiatami. Były również atrakcje i emocje. Kwartet smyczkowy NELLA FANTASIA zabrał panie w muzyczną podróż wykonaniem utworu HALLELUJAH- salą zawładnęła relaksacyjna atmosfera, część pań nie kryło wzruszenia, nie spodziewały się, że mogą tak miło i przyjemnie spędzić ten czas i czuć się docenione w tym dniu.

Następnie problematykę psychologiczną w chorobie eksponowała psycholog szpitala pani Karolina Hryń. Przedsięwzięcie wzbogacono pokazem peruk z naturalnych i prawdziwych włosów. Nie zabrakło wystrzałowych niespodzianek – kobiety mogły pozbyć się stresu przebijając nadmuchany przez siebie balon wypełniony troskami. Dla wszystkich uczestniczek czekał wspaniały poczęstunek przygotowany przez kuchnie szpitalną, a panie z koła PSONI w Przemyślu „ Kilometry Dobra” zadbały o słodki akcent w postaci babeczek. Organizatorzy podkreślili, że z takich akcji czerpią satysfakcję.

Instytucje i osoby, które wsparły to przedsięwzięcie, to:
Fundacji Sanitas , Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu- „Kilometry Dobra”, Sklep Medyczny w Przemyślu Medic- Ma 4 Mk, Pan Adam Wierzbicki – prezenter peruk Nah, pani Małgorzacie Hnat- kierownikowi Zespołu Szkół nr 5 z Sanoka i uczniom za wykonanie symbolicznych serc przypominających o sile wewnętrznej każdej chorej kobiety, Salon Zakątek Urody E. Dastyk-Dryś, Studio Urody IMPERIUM, Salon Fryzjerski „ Błażkowscy Hair Stylist&Barber Room Błażkowski”, Firmie Ziaja, Scan Anida,

Uczestnikom, paniom, a także panom, którzy spędzili ten czas z nami pod hasłem „ Piękna w chorobie” serdecznie dziękujemy.

GALERIA