NIE CZEKAJ DŁUŻEJ! - Bezpłatne badania cytologiczne.

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE WOJEWÓDZKI SZPITAL IM.ŚW. OJCA PIO W PRZEMYŚLU PODEJMUJE SZEREG DZIAŁAŃ NA RZECZ WCZESNEJ DIAGNOSTYKI ONKOLOGICZNEJ.

Jednym z nich jest umożliwienie przeprowadzenia przesiewowego badania cytologii szyjki macicy. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Badania realizowane będą w Poradni Ginekologiczno – Położniczej Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu przy ul. Sportowej 6, II piętro pokój nr 205
w dniu 26.03.2018r. w godz. od 7:30 – 18:00
po wcześniejszej rejestracji zgodnie z terminarzem. Limit miejsc ograniczony.   

Rejestracja pod numerem telefonu 575 939 497 w dniach od 21-23.03.2018r. w godz. od 8:00-10:00.   Przygotowanie jak do standardowego badania ginekologicznego. Badanie najlepiej wykonać pomiędzy 10-20 dniem cyklu. Badanie jest bezbolesne.   

Przeczytaj. Może to Cię przekona, że warto!  W Polsce rak szyjki macicy jest drugim co do częstości występowania nowotworem narządów płciowych u kobiet do 45 roku życia. Nowotwór co roku zbiera potężne żniwo, tylko dlatego, że kobiety zapominają o badaniu cytologicznym, które trwa zaledwie 50 sekund. Pozwala na wczesne rozpoznanie stanu przedrakowego szyjki macicy. Polega ono na mikroskopowej ocenie rozmazu pobranego z tarczy i kanału szyjki macicy. Pobrany materiał jest badany pod mikroskopem w kierunku nieprawidłowych komórek.  NIE CZEKAJ DŁUŻEJ, WEŹ UDZIAŁ !