Zmodernizowany Oddział Onkologii - Uroczyste otwarcie

Lepsze i przyjaźniejsze warunki, zmiana jakości i filozofii podejścia do pacjenta onkologicznego nastąpiły w ciągu ostatnich miesięcy w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Przy wsparciu finansowemu w kwocie 1 mln. zł. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego zmodernizowano Oddział Onkologiczny z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii. Otwarcie, które wieńczyło roczny remont, symbolicznym przecięciem wstęgi nastapiło w dniu 01 sierpnia br. Nożyczek użyły Panie z organizacji pacjenckich prezes Europa Donna Jadwiga Duda oraz Anna Nowakowska prezes Fundacji Sanitas. Wygląd oddziału utrzymany jest w ciepłych, przytulnych kolorach pastelowych wśród, których dominuje zieleń kolor nadziei. Pod wrażeniem wykonanych prac byli znamienici goście uroczystego otwarcia - Arcybiskup Adam Szal, Senator RP Mieczysław Golba, Poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia Stanisław Kruczek, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Wiceprezydent Miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak oraz radni i działacze społeczni.

Przybyłych gości powitał Dyrektor Szpitala Piotr Ciompa, który podkreślił, że zmiany jakie zaszły w szpitalu mają realny wymiar i zawierają się w takiej jak dziś celebrowanej inwestycji.

Podczas poświęcania wyremontowanych pomieszczeń przez Arcybiskupa Adama Szala goście zwiedzali wyremontowany oddział. Wśród robót budowlanych można wymienić wymianę wykładzin podłogowych, prace malarskie czy instalacyjne, założenie klimatyzacji, wymiana elementów sanitarnych. Sale Oddziału wyposażone zostały w nowoczesne łóżka szpitalne i w sprzęt pozwalający na stałe monitorowanie stanu pacjenta z centrali zlokalizowanej w dyżurce pielęgniarek. Ponad to:

-zmiana jakości wynika z poprawy warunków pobytu pacjentów na Oddziale, które możemy zaobserwować w sposób namacalny w postaci między innymi nowych, wygodnych i dostosowanych do parametrów pacjenta stanowisk do podawania chemioterapii w trybie jednodniowym. Jesteśmy pierwszą i jak dotąd jedyną placówką na Podkarpaciu umożliwiającą pacjentom korzystanie z systemu chłodzenia skóry głowy zalecanego przez międzynarodowe towarzystwa onkologiczne celem redukcji ryzyka wypadania włosów w trakcie chemioterapii – powiedział kierownik onkologii dr Tomasz Ciszewski.

- To niezmiernie ważne, ze udało się wykonać tak potrzebne dla pacjentów onkologicznych zmiany, które spowodowały to, że pacjenci chcą leczyć się właśnie u nas , w szpitalu najbliższym miejsca zamieszkania, że nie muszą odbywać odległych podróży do ośrodków onkologicznych, jak bywało to dotychczas.. Dlatego zdecydowaliśmy by wesprzeć finansowo tę niezmiernie ważna inwestycję, która przyczyniła się do poprawy usług medycznych, jak i warunków pobytu pacjentów i pracy personelu- powiedział Stanisław Kruczek Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Profesjonalną opiekę medyczną w nowym oddziale sprawuje zespół rozbudowywany wokół doświadczonej kadry . W centrum uwagi znajduje się Pacjent, a o jego zdrowie troszczą się doświadczeni lekarze wraz z zespołami asystentów oraz wysoko wykwalifikowany personel.

GALERIA