Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu www.bip.gov.pl

Zmodernizowany Oddział Onkologii - Uroczyste otwarcie

Lepsze i przyjaźniejsze warunki, zmiana jakości i filozofii podejścia do pacjenta onkologicznego nastąpiły w ciągu ostatnich miesięcy w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Przy wsparciu finansowemu w kwocie 1 mln. zł. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego zmodernizowano Oddział Onkologiczny z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii. Otwarcie, które wieńczyło roczny remont, symbolicznym przecięciem wstęgi nastapiło w dniu 01 sierpnia br. Nożyczek użyły Panie z organizacji pacjenckich prezes Europa Donna Jadwiga Duda oraz Anna Nowakowska prezes Fundacji Sanitas. Wygląd oddziału utrzymany jest w ciepłych, przytulnych kolorach pastelowych wśród, których dominuje zieleń kolor nadziei. Pod wrażeniem wykonanych prac byli znamienici goście uroczystego otwarcia - Arcybiskup Adam Szal, Senator RP Mieczysław Golba, Poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia Stanisław Kruczek, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Wiceprezydent Miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak oraz radni i działacze społeczni.

Przybyłych gości powitał Dyrektor Szpitala Piotr Ciompa, który podkreślił, że zmiany jakie zaszły w szpitalu mają realny wymiar i zawierają się w takiej jak dziś celebrowanej inwestycji.

W naszym szpitalu " Leczą śmiechem" :)

D0094a

 

FUNDACJA Dr Clown codziennie niesie uśmiech chorym dzieciom, pomaga, pociesza i wciąga w zabawę, żeby chociaż na chwilę przegonić troski i smutki związane z pobytem w szpitalu z dala od wszystkich. Wolontariuszki z Fundacji leczenia śmiechem odwiedzają małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

 

 

 

Galeria ikona wpisu

Wzięliśmy udział współorganizacji Pikniku Rodzinnego

DSC 0055

Jak co roku w dniu 1 lipca  byliśmy obecni na Pikniku Rodzinnym Zarządu Osiedli „ Krakowskie” i „ Winna Góra” pn. NIEPODLEGŁA TO MY w Przemyślu, przeprowadzając dla lokalnej społeczności badania poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, puls oksymetrię oraz edukację zdrowotną. Tym samym mieliśmy możliwość szerzenia promocji zdrowia wśród mieszkańców miasta. 

 

 

 

Galeria ikona wpisu

ZP/26/PN/2018

Dostawy systemu płyt z ograniczonym kontaktem z kością - postępowanie zostało ogłoszone na portalu SMART PZP.