DZIEŃ DZIECKA W SZPITALU

Dzień Dziecka to Święto wszystkich dzieci. W szpitalach jest to również czas integracji całego środowiska medycznego, , rodzinnego i lokalnego w działaniach na rzecz dzieci dotkniętych chorobą i cierpieniem.

Wszystkim przyświeca myśl oraz przekonanie, że wszystko co dla nich czynimy jest niezwykle wartościowe, sprawiające radość i uśmiech na twarzach maluchów doświadczonych długotrwałym leczeniem i zabiegami medycznymi.

Jak co roku na Dzień Dziecka Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu przygotował dla swoich małych pacjentów niespodziankę, która miała im chociaż na chwilę osłodzić ciężki czas choroby.

Do wspólnej zabawy zaproszone zostały dzieci z oddziału chirurgii dziecięcej, laryngologii i oddziału chorób dzieci. W świetlicy szkolnej w poniedziałek 02.06.2014r. odwiedzili nas aktorzy z przedszkola nr. 2 w Przemyślu, przedstawiając spektakl na motywach bajki „Calineczka”, natomiast zabawą z dziećmi i rozdawaniem słodyczy zajęli się wolontariusze- młodzież z I LO w Przemyślu oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu wraz z Panią Prezes Bogusławą Pieczyńską.