Oddział Chirurgii Naczyniowej już otwarty

Obecnie przyszedł czas na nowe, od dawna planowana i potrzebna inwestycja - Oddział Chirurgii Naczyniowej już otwarty. Prace koncepcyjne nad utworzeniem trwały od dłuższego czasu i były trudne - nie było łatwo stworzyć spójną całość.

Wraz z modernizacją pomieszczeń jednocześnie była wymieniana i dokupywana nowa specjalistyczna aparatura i sprzęt medyczny. W efekcie tych prac mamy dzisiaj w Szpitalu nowoczesny oddział naczyniowy wraz z pracownia angiografii, który jest wysoko oceniany na rynku usług medycznych, a przede wszystkim cieszy się zaufaniem wśród mieszkańców Przemyśla i okolic.

Pierwsi pacjenci zostali przyjęci do nowej placówki już na początku lipca br. Fachową pomoc i opiekę medyczną zapewnia chorym zespół lekarzy, pielęgniarek i techników radiologii. Oddział dysponuje 15 łóżkami w pokojach 3 osobowych.

1 sierpnia br. otwarcia dokonał Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu dr inż. Janusz Hamryszczak, który podkreślił, że powstanie tego typu placówki jest wyzwaniem, misją oraz odpowiedzią na ogromne potrzeby społeczeństwa. W otwarciu uczestniczyli inicjatorzy i wykonawcy inwestycji, kadra kierownicza szpitala oraz personel medyczny oddziału.