Click to listen highlighted text!

Wojewódzki Szpital w Przemyślu

Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio
w Przemyślu

"Służyć życiu ze wspaniałomyślnym entuzjazmem"

Rejestracja do poradni tel: (16) 736-05-00

Oddział pracuje w trzecim (najwyższym) stopniu referencyjności.

W skład oddziału wchodzą dwa połączone ze sobą odcinki: ginekologii i położnictwa. Liczy 40 łóżek oraz 5 stanowisk porodowych (w tym jedno do porodu dla pacjentek w sytuacjach szczególnych).

Przyjęcie do oddziału następuje w Izbie Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej (II piętro ) po wcześniejszym zarejestrowaniu się w centralnym rejestrze szpitala (SOR).

Oddział przyjmuje pacjentki niezależnie od miejsca zamieszkania. Honorujemy wszystkie skierowania do szpitala. W nagłych przypadkach i porodach skierowania nie są wymagane.

Oddział Ginekologii z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oferuje pełny profil procedur diagnostyczno-terapeutycznych w przypadkach ostrych i planowych, zarówno w obszarze ginekologii zachowawczej jak i operacyjnej z zastosowaniem laparoskopii i histeroskopii oraz operacji pochwowych.

W części oddziału ginekologii mieści się odcinek patologii ciąży, który zajmuje się prowadzeniem ciężarnych z chorobami, wymagające niejednokrotnie poszerzonej diagnostyki, monitorowania i leczenia.

Wyposażenie Bloku Porodowego stanowi najnowszy system nadzoru elektronicznego nad matką i płodem oraz pełną gotowość sali cięć cesarskich w zapewnieniu bezpieczeństwa rodzącej i jej dziecka.

Cztery stanowiska porodowe umożliwiają odbycie porodu w towarzystwie męża lub osoby bliskiej w warunkach zbliżonych do domowych. Kobieta rodząca ma zapewnioną swobodę rodzenia w obecności wybranej bliskiej osoby, kontakt z dzieckiem bezpośrednio po porodzie, pomoc i wsparcie oraz edukację i poradnictwo.

Do państwa dyspozycji oddajemy jednoosobowe klimatyzowane stanowiska porodowe wyposażone w drabinki, materace, liny, piłki, worki sako wraz z węzłem sanitarnym.

W skład Bloku Porodowego wchodzą pomieszczenia zapewniające komfort, intymność oraz poczucie bezpieczeństwa dla naszych pacjentek. Staramy się stworzyć takie warunki, aby poród był wspominany przez kobietę i jej rodzinę jako najszczęśliwszy i najpiękniejszy okres w życiu. Pomożemy Państwu przeżyć piękne, ale trudne chwile porodu w przyjaznej i domowej atmosferze. Wykwalifikowany personel pomoże przyszłym mamom poradzić sobie z bólem porodowym wykorzystując metody niefarmakologiczne tj. masaż, imersja wodna, muzykoterapię oraz farmakologiczne. Po urodzeniu dziecka niezwłocznie pomożemy mamie w karmieniu piersią i kangurowaniu.

Kierownik Oddziału

tel. (16) 677 51 15

Położna Oddziałowa

tel. (16) 677 51 13

Punkt Dyżurnych Położnych

tel. (16) 677 51 14

tel. (16) 677 54 15

Sekretariat:

tel. (16) 677 51 17

email: ginekologia.sekretariat@wszp.pl

Gabinet lekarski

tel. (16) 677 51 18

Kierownik Oddziału: prof. dr hab. Grzegorz Raba

Położna Oddziałowa: Ewa Buczko

Kliniczny Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pod. Ginekologii Onkologicznej

Blok A, piętro II

Kierownik oddziału:

prof. dr hab. n. med. Grzegorz Raba

Skip to content Click to listen highlighted text!