Miło nam poinformować, że drugi rok z rzędu kończymy na 1. miejscu na Podkarpaciu w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku.
„To wyróżnienie jest wyrazem Waszego zaangażowania, profesjonalizmu i troski o zdrowie matek i dzieci. Dziękujemy za pracę w budowaniu pozytywnego doświadczenia macierzyństwa dla kobiet i ich rodzin” – czytamy w liście gratulacyjnym Joanny Pietrusiewicz, prezeski Fundacji Rodzić po Ludzku.
Pacjentki są najlepszymi recenzentkami naszej pracy. Gratuluję personelowi klinicznego oddziału ginekologiczno-położniczego oraz oddziału neonatologicznego tak wysokich ocen i dziękuję za ich zaangażowanie. Przed rokiem mówiłam, że weszliśmy na szczyt, ale przed nami wyzwanie, aby nie spocząć na laurach, ale się na nim utrzymać. To się udało i z tym większą satysfakcją możemy przyjąć otrzymane wyróżnienie
podkreśla dr Barbara Stawarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.
W podobnym tonie o nagrodzie wypowiadał się kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej prof. dr hab. Grzegorz Raba.
– Do tak pozytywnej oceny naszych starań podchodzimy z dużą dozą pokory. Cieszymy się, ale nie popadamy w samozachwyt i nie poprzestajemy na tym, co już udało się wypracować – dodał.
Jak powstaje ranking?
Ranking powstaje na podstawie monitoringu oddziałów położniczych w Polsce, prowadzonego przez Fundację Rodzić po Ludzku w sposób ciągły od lutego 2018 roku. Od tego czasu Fundacja zbiera dane od kobiet w ramach akcji „Głos matek ma moc zmiany”. W rankingu uwzględniane są informacje z ankiet wypełnianych przez kobiety, które rodziły w ostatnich trzech latach kalendarzowych. Dane są aktualizowane co 24 godziny, co czyni ranking procesem niezwykle dynamicznym. Do prezentacji wyników używane są odpowiedzi kobiet, które wypełniły ankietę on-line, dostępną na stronie: ankieta.rodzicpoludzku.pl.
Ranking obejmuje odpowiedzi kobiet z następujących obszarów:
1. Doświadczenia badanych związane z pobytem w szpitalu;
2. Relacja personel medyczny – kobieta;
3. Respektowanie planu porodu;
4. Ocena warunków sal porodowych i oddziałów położniczych;
5. Ogólna ocena opieki oraz czynniki wpływające na zadowolenie z opieki w szpitalu.
Więcej o ofercie dotyczącej porodów w naszym szpitalu można przeczytać tutaj.