455 prac z 53 szkół wpłynęło na Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny „Mam serce jak dzwon”. Konkurs zorganizowany został przez Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa podkarpackiego.

Na konkurs nadesłano 455 prac, w tym 375 plastycznych i 80 literackich z 53 szkół podstawowych.
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub napisanie utworu literackiego (np. wiersza, opowiadania, eseju), nawiązującego do wiedzy o tematyce zdrowotnej i tematyce chorób serca oraz propagującego zdrowy styl życia.
Oceny prac dokonało jury złożone z pracowników szpitala, a skład komisji w kategorii prac plastycznych uzupełnił pan Henryk Lasko – artysta plastyk.
Komisja oceniała walory artystyczne prac, związek z tematem i poprawność językową. Brała również pod uwagę samodzielność wykonania pracy.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 18 czerwca. Nagrody wręczali: dyrektor szpitala Barbara Stawarz, członek zarządu województwa podkarpackiego Anna Huk oraz Henryk Lasko.
Głównym celem konkursu jest zainspirowanie młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat zdrowego trybu życia.
– Trzeba mieć świadomość, że nasze wybory i nawyki wpływają na nasze zdrowie – powiedziała Barbara Stawarz. – A żeby przygotować pracę konkursową uczestnicy musieli zdobyć trochę wiedzy na zaproponowany temat – dodała.
W podobnym tonie wypowiedziała się Anna Huk. – To bardzo ważny konkurs, ponieważ chodzi w nim o to, żeby uczulić młode osoby, jak istotna jest troska o swoje zdrowie. Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej osób bierze w nim udział – powiedziała.
O pracach komisji konkursowej opowiedział Henryk Lasko. – Na szczęście sam nie decydowałem, ponieważ trudno było wybrać najlepsze prace. Dlaczego? Bo poziom był wysoki i wyrównany – powiedział.
Wyróżnienia w kategorii klas 1-3 otrzymali:
- Piotr Rogowski kl. 2 Szkoła Podstawowa w Sierakoścach
- Julia Błaszczyszyn kl. 1 Szkoła Podstawowa w Zadąbrowiu
- Milena Boryś kl. 1 Szkoła Podstawowa w Muninie
- Maja Kruk kl. 3 Szkoła Podstawowa w Szówsku
- Adam Bielański kl. 3 Szkoła Podstawowa nr 7 w Przemyślu SOSW nr 1
- Alicja El Farissi kl. 1 Szkoła Podstawowa NEWTON w Przemyślu
- Zofia Leszków – kl. 2 Zespół Szkół Salezjańskich
- Karolina Kaczor kl. 3 Szkoła Podstawowa w Lesznie
- Maksymilian Jakubiec kl. 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Przemyślu
- Mateusz Wołoszyn kl. 1 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
- Filip Maślanka – kl. 3 Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Absolwentów I LO
- Marcela Lis – kl. 1 Szkoła Podstawowa w Sierakośce
- Miłosz Łanocha kl. 1 Szkoła Podstawowa nr 6 w Przemyślu
- Zuzanna Pszonak – kl. 3 Szkoła Podstawowa w Kramarzówce
Wyróżnienie w kategorii klas 4-6 otrzymali:
- Julia Kędzior kl. 6 Szkoła Podstawowa w Lesznie
- Alina Kochanowicz kl. 6 Szkoła Podstawowa w Pruchniku
- Karolina Ślipek kl. 5 Szkoła Podstawowa w Babicach
- Marlena Miktus kl. 5 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Milena Pilawa kl. 5 Szkoła Podstawowa w Kosienicach
- Klaudia Wojciechowska kl. 4 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Kacper Bal kl. 5 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Przemyślu
- Nikola Sawka kl. 4 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
- Szymon Miara kl. 4 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Kacper Głowacki kl. 5 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w P-ślu
- Natalia Kosiańska kl. 5 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Wyróżnienie w kategorii klas 7-8 otrzymali:
- Błażej Kaim kl. 8 Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2 w P-ślu
- Patrycja Szczypek – kl. 7 Szkoła Podstawowa we Fredropolu
- Maja Sałuka kl. 8 Szkoła Podstawowa w Nizinach
- Tomasz Dańko kl. 7 Szkoła Podstawowa nr 17 w Przemyślu
- Liliana Leśniak kl. 7 SzkołaPodstawowa w Babicach
Nagrody główne w kategorii klas 1-3 otrzymali:
I miejsce ex aequo:
Marko Kobilnyk kl. 2 Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemyślu
Kuba Leszczyński kl. 2 Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu
II miejsce ex aequo
Lena Jasiewicz kl. 3 Szkoła Podstawowa w Szówsku
Zofia Gala kl. 2 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
Nagroda III miejsce ex aequo otrzymuje:
Anna Błaszczyszyn kl. 1 Szkoła Podstawowa w Zadąbrowiu
Kacper Skurnóg kl. 2 Szkoła Podstawowa w Krównikach
Nagrody główne w kategorii klas 4-6 otrzymali:
I miejsce ex aequo:
Kornelia Wojnarowicz kl. 6 Szkoła Podstawowa w Lesznie
Nikola Woś kl. 6 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
II miejsce ex aequo:
Klaudia Staśkiewicz kl. 6 Szkoła Podstawowa w Sośnica
Agata Heman kl. 6 Szkoła Podstawowa w Krównikach
III miejsce ex aequo:
Nadia Czarniecka kl. 6 Szkoła Podstawowa w Pruchniku
Amelia Brzuchacz kl. 6 Szkoła Podstawowa w Jodłówce
Nagrody główne w kategorii klas 7-8 otrzymali:
I miejsce :
Oliwia Łokietko kl. 8 Szkoła Podstawowa w Walawie
II miejsce ex aequo:
Aleksandra Jamny kl. 7 Szkoła Podstawowa w Sośnica
Alicja Misiło kl. 7 Szkoła Podstawowa w Wólce Pełkińskiej
III miejsce ex aequo:
Lena Opiela kl. 7 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
Klara Zaleska kl. 7 Szkoła Podstawowa w Babicach
Kategoria literacka:
Wyróżnienia:
- Szymon Gwóźdź kl. 7 lat 14 Szkoła Podstawowa w Morawsku
- Bartłomiej Prymon kl. 6 lat 13 Szkoła Podstawowa nr 5 w Jarosławiu
- Łukasz Szymuś kl. 8 lat 15 Szkoła Podstawowa w Piwodzie
- Amelia Batiuk kl. 6 lat 13 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Maja Kłos kl. 8 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Lena Opiela kl. 7 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Marlena Pecko kl. 8 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Oliwia Sałuka kl. 7 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Sabina Sałuka kl. 8 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Amelia Szylar kl. 6 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
- Alicja Misiło kl. 7 Szkoła Podstawowa w Wólce Pełkińskie
- Maja Grzeszczak kl. 6 Szkoła Podstawowa w Czelatycach
- Amelia Misiak kl. 6 Szkoła Podstawowa nr. 11 w Przemyślu
- Julia Pieczko kl. 7 Szkoła Podstawowa nr. 11 w Przemyślu
- Emilia Wajda kl. 7 Szkoła Podstawowa nr. 11 w Przemyślu
- Nikola Lechocińska kl. 6 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
- Marcin Nowosad kl. 7 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
- Nikola Woś kl. 6 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
- Tomasz Przybylski kl. 6 Szkoła Podstawowa w Lesznie
- Jakub Górski kl. 8 Szkoła Podstawowa w Sierakoścach
Nagrody główne:
I miejsce ex aequo:
Mikołaj Rowiński kl. 8 Szkoła Podstawowa w Trójczycach
Nikola Ziętal kl. 6 Szkoła Podstawowa w Drohojowie
II miejsce ex aequo:
Amelia Banaś kl. 6 Szkoła Podstawowa w Birczy
Julia Strójwąs kl. 7 Szkoła Podstawowa w Kaszycach
III miejsce ex aequo:
Krzysztof Mazur kl. 7 Szkoła Podstawowa w Rudzie Różanieckiej
Zuzanna Badowicz kl. 7 Szkoła Podstawowa w Kaszycach